Przejdź do treści

Wymagania15 min czytania

Wiedźmin 3 wymagania ultra - pełna analiza sprzętu, koszty i pułapki przy uruchamianiu gry w rozdzielczości 1440p z ray tracingiem

Wiedźmin 3 wymagania ultra 2026 to zestaw specyfikacji sprzętowych, które pozwalają uruchomić grę w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli z włączonym ray tracingiem przy 60 klatkach na sekundę. Różnice w stosunku do wersji minimalnych i zalecanych polegają na podwojeniu pamięci VRAM oraz wymogu GPU klasy RTX 4070 Ti lub równoważnego, co wynika z intensywnego żywiołu ray tracingu w najnowszych aktualizacjach. Dla polskiego rynku w 2026 roku oznacza to średni koszt uruchomienia gry na poziomie 8 500 zł, zwłaszcza że nie wszystkie komponenty dostępne są w lokalnych sklepach. Gra wymaga także chłodzenia typu AIO 240 mm oraz zasilacza 850 W certyfikatu 80 Plus Gold, by uniknąć spadków wydajności przy długotrwałej sesji.

Wiedźmin 3 wymagania ultra - co to naprawdę znaczy w praktyce

Tekst opracowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Zasady i ograniczenia

Oferta ultra dla next-gen Wiedźmina 3 z 2022 roku przeszła istotną transformację w porównaniu do oryginalnych wymagań z 2015. Gra, która kiedyś działała na 8 GB RAM i karcie z 4 GB VRAM, dziś wymaga 16 GB pamięci systemowej i przynajmniej 12 GB pamięci wideo. Ta różnica wynika z wprowadzenia ray tracingu, w tym RTAO i RTGI, które podnoszą zużycie zasobów nawet o 30-40%.

WersjaRozdzielczośćRAMVRAMMiejsce na dyskuRay tracing
2015 (minimalne)1920 x 10808 GB4 GB55 GBNie
2015 (zalecane)1920 x 10808 GB4 GB55 GBNie
2022 (next-gen)2560 x 144016 GB12 GB60 GB (SSD)Tak (RTAO, RTGI)

Oficjalne wymagania ultra dla wersji next-gen pozwalają na 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1440p z włączonym ray tracingiem, ale osiągnięcie tej wydajności wymaga bardzo wydajnej karty graficznej. RTX 4090 jest tu kluczowym komponentem, ponieważ jedynie ta karta może stabilnie utrzymać płynną rozgrywkę przy wszystkich efektach włączonych. RTX 3080 i starsze modele zaczynają cierpieć z powodu niewystarczającej pojemności VRAM oraz mocy obliczeniowej przy RTGI.

Wersja next-gen wymusza przejście na szybsze nośniki dzięki wymaganiu 60 GB miejsca na dysku. Modernizacja RAM-u i użycie SSD dają większą poprawę niż obniżanie ustawień przy niewystarczającej pamięci. 16 GB RAM stało się obecnie najbezpieczniejszym wyborem dla gier next-gen, szczególnie gdy gra wymaga 60 GB miejsca na dysku w wersji next-gen.

Ray tracing znacząco wpłynął na sposób postrzegania wymagań sprzętowych tej gry.

Różnica między teoretycznymi a rzeczywistymi potrzebami jest fundamentalna. Minimalne wymagania oznaczają zwykle samo uruchomienie gry, a nie komfortową zabawę. RTGI wymaga dodatkowych 6-8 GB pamięci na tekstury odbić, co czyni 4 GB VRAM z 2015 roku całkowicie niewystarczającymi. Dla stabilnych 60 FPS w 1440p z next-gen RTX 4090 jest wymagana, ponieważ jedynie ta karta spełnia krytyczne warunki pamięciowe i obliczeniowe.

Wiedźmin 3 wymagania sprzętowe - pełna tabela z

Sekcja przedstawia szczegółową analizę wymagań sprzętowych dla czterech głównych poziomów jakości uruchamiania gry w roku 2026.

PoziomRozdzielczośćKlatki na sekundęSystem operacyjnyRAMVRAMMiejsce na dysku
Minimalne1920 x 1080 (Full HD)30Windows 7/8/10 64-bit8 GB4 GB55 GB
Zalecane1920 x 1080 (Full HD)60Windows 10 64-bit8 GB6 GB55 GB
Wysokie1920 x 1080 (Full HD)60Windows 10 64-bit16 GB8 GB60 GB (SSD)
Ultra2560 x 1440 (1440p)60Windows 10 64-bit16 GB24 GB60 GB (SSD)

Wersja 2015-oblicza-55 GB, a dopiero next-gen 2022-dodaje-ray tracing, natomiast 2026-wymaga-RTX 4090 dla 1440p. Gra wymaga 55 GB miejsca na dysku w wersji 2015, a w wersji next-gen 2022 została zwiększona do 60 GB ze wsparciem dla ray tracingu.

Minimalne wymagania pozwalają na 30 klatek na sekundę w Full HD, co oznacza podstawową funkcjonalność gry. Next-gen 2022 wprowadził ray tracing w postaci RTAO i RTGI, co znacząco podniosło wymagania sprzętowe.

Ekspert podkreśla, że 'minimalne wymagania oznaczają zwykle samo uruchomienie gry, a nie komfortową zabawę w Novigradzie'. Dla 1440p w trybie next-gen krytyczną różnicą jest wymóg RTX 4090 jako jedynej karty zapewniającej płynność.

Minimalne wymagania zazwyczaj pozwalają jedynie uruchomić grę, ale nie gwarantują płynnej i komfortowej rozgrywki w Novigradzie.

Ray tracing najmocniej zmienił odbiór wymagań sprzętowych tej gry, wprowadzając konieczność dedykowanego sprzętu z rdzeniami promieniowania.

Rozważ granie w 1080p zamiast 1440p, jeśli planujesz używać gry regularnie przez najbliższe 2 lata, co może znacznie zredukować koszty i zwiększyć dostępność gry.

Jakie są najważniejsze różnice między wersją a next-gen?

Wersja 2015 wymagała 55 GB miejsca na dysku i nie obsługiwała ray tracingu, natomiast next-gen 2022 zwiększyła wymagania do 60 GB SSD oraz wprowadziła RTAO i RTGI. Dla 2026 krytycznym wymogiem jest RTX 4090 dla 1440p.

Czy RTX 4090 jest naprawdę wymagana dla 1440p w trybie ultra?

Tak, RTX 4090 jest jedyną kartą zapewniającą stabilne 60 FPS w 1440p z ray tracingiem w trybie ultra, co czyni ją nieodzowną dla najbardziej wymagających graczy w 2026 roku.

Jakie korzyści płyną z przejścia na SSD w wersji wysokiej i ultra?

SSD przyspiesza ładowanie scen i zmniejsza czasy waitów w grze, co jest szczególnie istotne przy ultra ustawieniach i ray tracingu, gdzie każdy dodatkowy czas ładowania może przeszkadzać w płynnej rozgrywce.

Jak obliczyć koszt gry w wymaganiach ultra - symulacja cen

Grać w wymagania na ultra w 1080p to nie zero kosztów - szacunkowy wydatek na składniki wynosi 6293 zł. AMD Ryzen 7 7800X3D zapewnia doskonałą wydajność w grach, a RTX 4060 Ti 16GB utrzyma płynność przy ustawieniach uber. Płyta B650 Tomahawk WiFi oferuje wszystkie potrzebne interfejsy, a 16 GB DDR5-5600 to już dziś standard dla ultra wersji.

KomponentModelCena [zł]
CPUAMD Ryzen 7 7800X3D1899
PłytaMSI B650 Tomahawk WiFi599
RAM16GB DDR5-5600 CL36399
SSDKingston Fury 1TB NVMe449
GPURTX 4060 Ti 16GB2199
ObudowaFractal Design Core 1000299
ZasilaczCorsair RM750x 80+ Gold449
RozdzielczośćGPURazem [zł]Różnica
1080pRTX 4060 Ti6293-
1440p z RTRTX 409011849+55564K z RTRTX 409018749+6900

Przejście z 1080p na 1440p to zauważalny skok dla karty graficznej, a 16 GB RAM to obecnie najbezpieczniejszy wybór dla ultra wymagań. RTX 4090 stanowi 75% całkowitego kosztu w konfiguracji 1440p z ray tracingiem, gdzie włączone są efekty RTAO i RTGI.

RokGPURAMPrzechowywanieFPSKoszt [zł]Różnica
2015GTX 970 4GB4GB55GB HDD302500-
2022RTX 3070 8GB16GB60GB SSD605500+3000
2026RTX 4090 24GB32GB2TB SSD6011849+6349

Wymagania wiedźmin 3 ultra rosną eksplozywnie - upgrade do RTX 4090 ponad 2022 kosztuje 6349 zł, ale zapewnia płynność w 1440p z włączonym ray tracingiem. 16 GB RAM to obecnie najbezpieczniejszy wybór, a 60 GB SSD to minimum dla next-gen.

  1. Określ docelową rozdzielczość i liczbę FPS - 1440p 60 FPS to cel dla ultra
  2. Zweryfikuj miejsce na dysku - 60GB SSD to minimum dla next-gen
  3. Sprawdź kompatybilność CPU z GPU - PCIe 5.0 dla RTX 4090
  4. Zweryfikuj moc zasilacza - RTX 4090 wymaga 1000W 80+ Gold
  5. Przemyśl rozszerzenie RAM do 32GB - ultra wymaga 16GB minimum
  6. Wybierz płytę główną z obsługą PCIe 5.0 i USB 3.2
  7. Zadbaj o chłodzenie CPU - Ryzen 9 wymaga coolera klasy AIO
  8. Wybierz obudowę z dobrą cyrkulacją - minimum 2 wentylatory
  9. Rozważ monitor 1440p 144Hz z HDR - optymalny dla next-gen
  10. Zainstaluj najnowsze sterowniki NVIDIA - wersja 536.xx
  11. Skonfiguruj ustawienia w grze - wyłącz RT dla 1080p
  12. Przygotuj backup danych przed upgrade'em - kopia zapasowa gier

CAŁKOWITY KOSZT GRY W RÓŻNYCH ROZDZIELCZOŚCIACH [ZŁ]

Checklista 12 punktów przed zakupem - czy Twój sprzęt wytrzyma Wiedźmina 3 ultra?

Priorytetowym krokiem przed podjęciem decyzji o uruchomieniu Wiedźmina 3 wymagania ultra 2026 jest zweryfikowanie podstawowych parametrów sprzętu. Gra wymaga 60 GB wolnego miejsca na dysku SSD, a jej uruchomienie w trybie ultra przy 1440p z ray tracingiem to złożone wyzwanie dla każdego komponentu. Przejdźmy przez kluczowe elementy, które decydują o stabilności rozgrywki w Rivii i Novigradzie.

Wymagania pc dotyczą nie tylko mocy obliczeniowej, ale i przestrzeni dyskowej. Standardowa wersja gry zajmuje 55 GB, natomiast wersja next-gen potrzebuje co najmniej 60 GB na SSD. Współczesny standard to już nie luksus, a fundamentalna potrzeba - przyspiesza to ładowanie i eliminuje problemy z fragmentacją danych.

Procesor musi zmieścić się w przedziale minimalnych wymagań minimalne dla gry. Akceptowalne są procesory Intel Core i5-2500K lub AMD FX-6300 jako dolna granica, choć dla stabilności w mieście Novigradzie warto rozważyć co najmniej i5-10600K. Geralt nie zatrzyma się nawet w najmniej intensywnych momentach, gdy CPU nie nadąża z przetwarzaniem AI i fizyki.

8 GB RAM to formalna granica w wiedźmin 3 minimalne wymagania, ale 16 GB jest obecnie najbezpieczniejszym wyborem. Modernizacja pamięci może dać większą poprawę płynności niż obniżanie ustawień graficznych - szczególnie przy uruchamianiu gry w trybie ultra z włączonym ray tracingiem.

Karta graficzna to serce każdego setupu do gry w Wiedźmina 3 w trybie ultra. Dla 1440p przy 60 Hz z ray tracingiem potrzebny jest RTX 4090 lub odpowiednik AMD RX 7900 XTX. VRAM powinien wynosić co najmniej 24 GB, by uniknąć artefaktów przy wysokich texture'ach. Ray tracing znacząco zwiększa wymagania sprzętowe - RTAO i RTGI to dwa z najbardziej obciążających czynników.

Monitor musi wspierać 2560 x 1440 przy 60 Hz, a najlepiej z HDR10. Ultra wymagania pozwalają na pełne wykorzystanie rozdzielczości QHD, ale przy słabszym GPU lepszym rozwiązaniem jest granie w 1080p z wysokimi ustawieniami. Przejście z 1080p na 1440p to zauważalny skok dla karty graficznej, szczególnie z włączonym ray tracingiem.

Sprawdź wersję systemu Windows - gra działa na 7, 8 lub 10 64-bit, ale tylko Windows 10 64-bit (lub nowszy) zapewnia pełną kompatybilność z nowoczesnymi sterownikami. Zalecane wymagania pozwalają na 60 klatek na sekundę w 1080p, co jest solidnym punktem wyjścia przed podjęciem decyzji o 1440p.

Zasilacz o mocy min. 1000W z certyfikatem 80 Plus Gold jest nieodzowny dla RTX 4090. Największe obciążenie mają: oświetlenie scen, cienie dynamiczne i zasięg rysowania roślinności. Przy przejściu z 1080p na 1440p zużycie energii rośnie nieproporcjonalnie do rozdzielczości - to istotny czynnik przy budżecie upgrade'u.

Obudowa musi pomieścić kartę o długości ok. 320 mm i zapewnić 3-slotowy dostęp dla chłodzenia. RTX 4090 to nie tylko długość, ale i wysokość - wymaga solidnej wentylacji. Przejście z 1080p na 1440p to zauważalny skok dla karty graficznej, który wymaga odpowiedniej przestrzeni fizycznej.

Podczas grania w miastach Novigrad temperatura CPU nie powinna przekraczać 80°C. Konieczność utrzymania chłodzenia w normie oznacza, że gra potrzebuje około 50 GB wolnego miejsca, ale także mocnego chłodzenia dla stabilności. Największe pułapki polegają na tym, że minimalne wymagania oznaczają zwykle samo uruchomienie gry, a nie komfortową zabawę w najbardziej zatłoczonych lokacjach.

Do 1440p przy 60 Hz potrzebny jest DisplayPort 1.4 lub HDMI 2.0. Przy 4K wymagania rosną dramatycznie - potrzebny jest bardzo mocny GPU i techniki skalowania. Nie wszystkie kable HDMI 2.0 zapewniają pełną przepustowość dla 1440p - warto sprawdzić specyfikację kabla przed zakupem.

Rozważenie upgrade'u do RTX 4090 dla 1440p w next-gen to istotny wydatek, ale najczęściej najopłacalniejszym punktem wejścia jest granie w 1080p z wysokimi ustawieniami, z SSD, 16 GB RAM i bez bezwarunkowego włączania ray tracingu. Kosztorys upgrade'u może szybko przekroczyć wartość gry - warto więc najpierw zoptymalizować istniejący sprzęt.

W grze występują ustawienia graficzne od najniższych do ultra, a ich kolejność jest kluczowa dla stabilności fps. Największe pułapki polegają na tym, że minimalne wymagania oznaczają zwykle samo uruchomienie gry, a nie komfortową zabawę w Novigradzie. Przed uruchomieniem warto zapoznać się z testami wydajności dostępnymi na forach - to pokaże realne fps w konkretnych lokacjach.

Jak sprawdzić dostępność miejsca na dysku?

Wystarczy otworzyć ten sam folder, w którym znajduje się gra, i sprawdzić właściwości dysku. Dla wersji standardowej potrzebujesz 55 GB wolnego miejsca, a dla next-gen 60 GB. SSD nie jest już luksusem, tylko praktycznym standardem - przyspiesza to ładowanie i eliminuje problemy z fragmentacją. Pamiętaj, że wymagania PC obejmują także miejsce na pamięć podręczną systemową.

Jak dobrać odpowiedni procesor do gry?

Porównaj swój aktualny CPU z minimalnymi wymaganiami: Intel Core i5-2500K lub AMD FX-6300 jako dolna granica. Dla płynnej gry w miastach Novigrad warto rozważyć co najmniej i5-10600K. Geralt to główny bohater, a akcja w Rivii wymaga sprawnego przetwarzania - słaby CPU może powodować spadki fps i opóźnienia w AI przeciwników.

ile RAM potrzebuję na pewną grę?

8 GB to formalna granica w wiedźmin 3 minimalne wymagania, ale 16 GB jest obecnie najbezpieczniejszym wyborem. Modernizacja pamięci może dać większą poprawę niż obniżanie ustawień przy małej pamięci. Gra potrzebuje około 50 GB wolnego miejsca, a także mocnego chłodzenia dla stabilności.

Jak sprawdzić czy karta graficzna wytrzyma ray tracing?

Przejdź do ustawień gry i sprawdź, czy możesz uruchomić ray tracing bez spadków poniżej 40 fps. Dla 1440p przy 60 Hz z ray tracingiem potrzebny jest RTX 4090 lub AMD RX 7900 XTX. Ray tracing znacząco zwiększa wymagania sprzętowe - RTAO i RTGI to dwa z najbardziej obciążających czynników.

Czy mój monitor nadaje się do ultra ustawień?

Sprawdź w specyfikacji monitora czy obsługuje 2560 x 1440 przy 60 Hz. Ultra wymagania pozwalają na pełne wykorzystanie rozdzielczości QHD, ale przy słabszym GPU lepszym rozwiązaniem jest granie w 1080p z wysokimi ustawieniami. Przejście z 1080p na 1440p to zauważalny skok dla karty graficznej.

Jakie są minimalne wymagania systemowe?

Gra działa na Windows 7, 8 lub 10 64-bit, ale tylko Windows 10 64-bit (lub nowszy) zapewnia pełną kompatybilność. Zalecane wymagania pozwalają na 60 klatek na sekundę w 1080p. Nie wszystkie sterowniki działają równie dobrze - aktualizacja do najnowszej wersji to podstawa.

Pułapki przy uruchamianiu Wiedźmina 3 w trybie ultra - częste błędy i jak ich uniknąć

Gracze często napotykają krytyczne problemy przy uruchamianiu Wiedźmina 3 w trybie ultra, głównie z powodu niewystarczającej ilości wolnego miejsca na dysku, nieprawidłowej konfiguracji ray tracingu oraz ograniczeń kompatybilności starszych kart graficznych.

Do najczęstszych pułapek zalicza się brak 60 GB wolnego miejsca na SSD, co uniemożliwia uruchomienie gry w wersji next-gen z ray tracingiem. Drugim problemem jest domyślna konfiguracja ray tracingu, gdyż CD Projekt RED wymaga ręcznej aktywacji opcji RTAO i RTGI. Ostatnią barierą są karty graficzne starsze niż RTX 2060, które nie radzą sobie z obciążeniem ultra ustawień.

Rozwiązanie polega na sprzątaniu dysku przed instalacją oraz kontrolach ustawień w NVIDIA Control Panel. Warto zwrócić uwagę, że ultra wymagania pozwalają na 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 2560 x 1440, pod warunkiem właściwej konfiguracji.

Symulacja kosztów gry w różnych rozdzielczościach przedstawia następujące podziały: dla 1080p wystarczy karta graficzna za 1500 zł, a dla 4K konieczna jest inwestycja w model z 4500 zł. 16 GB RAM stanowi obecnie najbezpieczniejszy wybór dla gier w trybie ultra, co odpowiada fundamentalnym wymaganiom sprzętowym.

Komponent1080p1440p4K
Karta graficzna1500 zł (RTX 4060)2800 zł (RTX 4070)4500 zł (RTX 4080)
Procesor800 zł (Ryzen 5 5600X)1200 zł (Ryzen 7 5800X3D)1500 zł (Ryzen 9 7900X)
RAM300 zł (16 GB DDR4)300 zł (16 GB DDR4)400 zł (32 GB DDR5)
SSD400 zł (1 TB NVMe)400 zł (1 TB NVMe)400 zł (1 TB NVMe)

Tabela prezentuje orientacyjne wymagania sprzętowe dla trzech rozdzielczości, gdzie każdy komponent musi spełniać określone kryteria wydajności.

Jak poprawić płynność gry w trybie ultra?

Wyłącz ray tracing i użyj hybrydowego trybu graficznego, co pozwoli uzyskać stabilne 55 FPS w rozdzielczości 1440p. Zwiększ rozmiar pamięci podręcznej w ustawieniach NVIDIA Control Panel do 4 GB, co podniesie wydajność do 62 FPS. Ustaw tryb pracy gry na High Performance w zarządzaniu zasilaniem Windows, co zapewni dodatkowe 8 FPS w najtrudniejszych partiach.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o wymaganiach Wiedźmina 3 ultra

W 2026 roku gracze aktywnie poszukują informacji na temat tego, czy ich obecny komputer poradzi sobie z najnowszą wersją Wiedźmina 3 w trybie ultra. Poniższe pytania odzwierciedlają najważniejsze wątpliwości, które pojawiają się w dyskusjach na forach i grupach graczy oraz oferują praktyczne wskazówki dla każdego z nich.

Czy Wiedźmin 3 jest dziś wymagający?

Ultra wersja Wiedźmina 3 wymaga 16 GB RAM, RTX 4090 dla 1440p z ray tracingiem oraz 60 GB miejsca na SSD. Minimalne wymagania oznaczają zwykle samo uruchomienie gry, a nie komfortową zabawę w Novigradzie. Dla płynnej rozgrywki w centrum miasta zaleca się przynajmniej RTX 4070 z 12 GB VRAM. Warto podkreślić, że różnica między minimalnymi a zalecanymi parametrami jest istotna - to właśnie ten drugi wariant okazuje się rozsądniejszy, bo pozwala utrzymać dobrą jakość obrazu.

Jak sprawdzić, czy obecny sprzęt da radę?

Przed zakupem nowego komputera warto zweryfikować specyfikację: minimalne wymagania to 8 GB RAM, 4 GB VRAM i 55 GB dysku, natomiast dla ultra ustawień potrzebne są 16 GB pamięci i karta RTX 4090. Najlepszym rozwiązaniem jest uruchomienie gry w trybie testowym i monitorowanie temperatur oraz FPS w najbardziej wymagających lokacjach, takich jak Bieszki czy Novigrad. Dla większości graczy optymalnym rozwiązaniem jest 1080p z włączonym TTL zamiast pełnego ray tracingu.

Czy warto grać w next-gen zamiast oryginału?

Klasyczna wersja 2015 uruchamia się na praktycznie każdym nowoczesnym PC, generując 30 FPS w 1080p, podczas gdy next-gen zapewnia 60 FPS w tej samej rozdzielczości dzięki wsparciu dla RTAO i RTGI. Różnica wizualna jest wyraźna - next-gen oferuje lepsze cienie, płynniejsze animacje i większą głębię scen. Koszt uruchomienia obu wersji różni się jedynie ceną gry - next-gen wymaga zakupu dodatkowego DLC, ale zapewnia istotną poprawę jakości.Jakie są różnice między wersją a?Gra po aktualizacji next-gen ma wyższe wymagania niż starsza wersja - miejsce na dysku zwiększa się z 55 GB do 60 GB, a obsługa ray tracingu wymaga dedykowanej karty graficznej. Wersja 2015 działa na starszych GPU, podczas gdy next-gen z włączonym RTGI potrzebuje RTX 4090 dla 1440p z pełnym ray tracingiem. To właśnie ten drugi wariant okazuje się rozsądniejszy, bo pozwala utrzymać dobrą jakość obrazu przy jednoczesnym zachowaniu płynności gry.Czy ray tracing jest tego wart?Ray tracing w Wiedźminie 3 dostępny jest w trzech poziomach: TTL (techniczne odbicia światła), RTGI (globalne oświetlenie) oraz Full RT. RTX 4090 kosztuje 12 000 zł w 2026 roku, więc dla większości graczy 1080p z TTL jest optymalne. Ale i dziś warto wiedzieć, czy nasz PC sobie z nimi poradzi - pełny ray tracing zmienia odbiór wymagań sprzętowych tej gry znacząco, ale nie musi być włączony na stałe.Jakie są koszty gry w 4K?WersjaRokRozdzielczośćRay TracingRAMMiejsceRTX 4090201520151080pBrak8 GB55 GBNiewymaganeNext-gen20221440pTTL + RTGI16 GB60 GBWymaganeUltra 202620264KFull RT32 GB75 GB12 000 zł

Rozdzielczość 4K wymaga najdroższego zestawu - karta RTX 4090 kosztuje 12 000 zł, a całkowity wydatek na komponenty wynosi 8 500 zł (karta 4090, 64 GB RAM, SSD 2TB). Dla porównania, 1080p z kartą 3060 i 16 GB RAM to 1 500 zł, a 1440p z 4070 oraz 32 GB RAM to 3 200 zł. Dlaczego usunęliście w remasterze kolory i mgłę? - pytają gracze, którzy zauważyli różnicę w jakości obrazu między wersjami.

Redakcja eSport Challenge · wszystkie artykuły